سلام به دوستای عزیزم

     من کلا اهل نقد نیستم و اصلا کارم این نیست ولی اگه فیلم جالبی ببینم فقط در موردش نظر شخصیم رو می نویسم. فیلم پروفسور در سال 2018 به کارگردانی و نویسندگی وانی رابرتز و بازیگری نقش اول جانی دپ تولید شده.

     قبل از دیدن فیلم The Professor رفتم و به صورت خلاصه در حدی که داستانش برام لو نره نقدهاشو خوندم و چیزایی که خوندم با چیزایی که دیدم خیلی فرق داشت. چند تا متخصص شدیدا به سبک فیلم و سطح پایینش انتقاد کرده بودن ولی بعد از دیدن فیلم های زیاد توی یک ماه گذشته من واقعا  لذت بردم و زمان دیدن فیلم رو اصلا متوجه نشدم، این روزهای قرنطینه تجربه جالبی بود که فیلم حوصله من رو سر نبرد.

     کل فیلم The Professor در این مورد هست که دکتر به یک نفر میگه که یه مدت دیگه بر اثر سرطان میمیری و اونم یه سری رفتار هاش تغییر میکنه و … خوب حالا بزار از خودمون بپرسیم. اگه قرار باشه 6 ماه دیگه بمیریم چطوری زندگی میکنیم؟ از کجا معلوم که اصلا 6 ماه دیگه زنده هستیم؟ چرا اگه مستقیم بهمون بگن جور دیگه رفتار میکنیم؟ خوب شاید حتی یک نفس وقت داریم…

 

     اگه لحظاتی چشمامونو ببندیم بهش فکر کنیم شاید مثل یه تلنگر به روحمون باشه. تو فضای کوچیکتر من همینو توی قرنطینه بیماری کرونا تجربه کردم. من روزانه 12 ساعت خارج از خونه هستم برای کارم و خوب خیلی وقت کمی توی خونه دارم و احتمالا اغلب شما هم همینطور هستین. خوب حالا که مدتیه مجبورم خونه بمونم واقعا تغییر سبک زندگیم رو به چشم خودم دیدم. جدا از کارایی که وقتشون رو هیچوقت نداشتم، تو این مدت انجام دادم. صحبت من در مورد سبک و تنظیم و وقت گذاری برای کارایی هست که توی خونه میشه انجام داد. و حتی در فضای بزرگتر بهتره به کل زندگی اونقردا سختگیرانه نگاه نکرد.

    دیدن فیلم The professor به من تجربه جالبی داد که باید یکم نگاهمون رو عوض کنیم البته خیلی رویایی نمیشه بهش نگاه کرد که ما حتما تغییر اساسی کنیم ولی حداقل توی یک سری از کارای کوچیک میتونیم تغییراتی رو بدیم.

     بازی حرفه ای و پخته در کنار بادی لنگوییج عالی “جانی دپ”  در فیلم The professor هم که کلا میتونست مکمل رسوندن این مفهوم به ما باشه. واقعا به نظرم خیلی از مکالمات دو نفره این فیلم میتونستن یه نکته بزرگ رو در کل زندگی به ما بفهمونن. دوتا نکته اساسی یادم رفت یکی اینکه دوبله شده هست و میتونین نسخه دوبله رو دریافت کنید و دوم اینکه برخورد استاد با شاگرداش واقعا یه اتفاق جالب و خیلی حرفه ای بود.

ممنون از همراهیتون

علی یزدانیان


نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.